Oğuz Atay ' dan alıntılar.

Konu 'Alıntı Şiirler' bölümünde Hera. tarafından paylaşıldı.

1. Hera.

Hera. Kuşlara takılıp gidiyor aklım. Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.

"(...)Evet alçaklık bendeydi: öyle yumuşak görünüyordum ki. Siz beni parçalamaya çalışırken, ben gizli gizli onarırım kendimi. Sonunda bilmediğiniz bir şey olur çıkarım ve sizi suçlarım: beni mahvettiniz diye. Sizlerle birlikte başarısız gibi görünürüm: fakat sonunda ihanet ederim sizlere. Hep bir yerde takılmamı beklersiniz; ben de aynı şeyi beklerim heyecanla. Sonunda, yarım yamalak bir başarıyla sıyrılırım işin içinden. Başarısızlığın sevimliliğine kapılırım ve sonunda gerçek başarısızlara ihanet ederim. Kusura bakmayın derim: hiçbir işi sonuna kadar götüremiyorum, başarısızlığı bile. Oysa kendimi onlara, olduğumdan başarısız göstermek için ne kadar çırpınmışımdır."
  2. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    ”(...)Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim. Bir kere çavuş olduktan sonra bir daha amelelik yapamayan zavallı köylüye dönerim. Beni uyandır.”
  3. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    "(...) gerçeği boğanlar ve onlarla birlikte insanı bu koca dünyada yalnız bırakarak arkadaşlık dostluk sevgiyle uzatacakları sıcak bir elleri olmayanlar yani elsiz gözsüz akılsız kalpsiz ve kansız gerçek sakatlar yani onlar onlar onlar onlar onlar onlar... karşımıza oturacaklar.
    Ve biz onlara diyeceğiz ki:
    Hesaplaşma günü geldi!"
  4. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    "(...)Perdeyi aralayarak dışarı baktı: pis bir aralık! Hemen yanında birbirinin üstüne yığılmış evler.
    Az gökyüzü."
  5. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    “(…) Belki yarın soğukta uyanmanın bir anlamı olur, sana çay pişirmek gibi. Ayaklarımın ucuna basarak yürürüm yataktan kalkınca. Tahtalar gıcırdar. Hayır, zamanla öğrenirim hangi tahtaların ses vermediğini. Sonra ne yaparım? Uyanmadı, çayınhazırlandığından haberi yok diye sevinirim. Bütün hayatımı, en ince ayrıntılarına kadar düşünerek hesapladığım iyiliklerin hayaliyle geçirdim albayım. Artık ne olacaksa olsun istiyorum.”
  6. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    "(...)Günseli, son günlerde öyle bir durumdayım ki bir iki dakika bile aklımı toparlayıp düşünemiyorum. sevgilim, şeytan bilir nelere takılıyorum. neler düşünüyorum günlerdir. yatıyorum. hastalıktan mı bilmiyorum. şimdi biraz düşünebileceğimi hissediyorum ve uzun süredir aklımda yüzen belirsiz bir cismi aydınlatmaya karar verdim, evet, aklım gene karışmadan acele etmeliyim.

ölmeye karar verdim günseli. vakit geçirmeden yapmalıyım."
  7. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    "(...)Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım. Bana acımayın. Ben kötüyüm; sizlere karşı kötü duygular besledim içimden. Beceriksizliğimden uygulayamadım kötü düşüncelerimi."
  8. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    “(...)Cennet, muhallebiden duvarlar demek değildir sayın yetkili! Cennet, insanların birbirlerini dinlemeleri demektir, birbirlerine aldırmaları, birbirlerinin farkında olmaları demektir.”
  9. Hera.

Beğenileri:
    807
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    "(...) Beklenen geç geliyor; geldiği sırada insan başka yerlerde oluyor!"

Sayfayı Paylaş