konuşmamı nasıl geliştirebilirim?

Konu 'İngilizce Pratik' bölümünde iLqAs tarafından paylaşıldı.

1. HaYaT SéRSéRi

HaYaT SéRSéRi Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    114
    Yer:
    uçurumun dibi.

Arkadaşlar ben bu sorunun aynısını ingilizce hocasına sormuştum.cevap olarak =okulda işlediğini o gün okuldan sonra 20 defa tekrar et okunuşlarını ezberle daha sonra daima o kelimelerin kullanıldığı sıkça igilizce kullanılan (bu aile ortamında uygulayabilirsiniz)bir yerde zaman geçirin.farkı göreceksiniz.
  2. qurkan77

qurkan77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Müzikle yada Filmle olacak iş değil. Pratikleri hafif hafif ezberlemek gerekiyor.
    Genişletmek için tıkla...
    Arkadasıma Katılıyorum
  • iremdudson

iremdudson Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    14
    Bence yabancı diziler,filmler ve müzikler sözlere dikkat ederek dinlersen gerçekten gelişme sağlatıyor.Papağan gibi ezber yapmana gerek yok zamanla kafanda kalıplar oluşuyor.Şu an ingilizce kitaplar okuyabilmemi ya da yabancılarla orta seviyede konuşabilmemi sadece bunlara borçluyum hiç bir kursa gitmedim.Ama bu şekilde biraz zaman alır yıllar kavramı :)
    Ayrıca benimde çevrem kimse yok bende kendi kendime konuşuyorum arkadaşlarımda olan sohbetleri çeviriyorum onlardan istediklerimi düşüncelerimi bazen ingilizce söylüyorum arkadaşlarım kızıyorlar sonra ama olsun geliştiriyorum :D
  • Selenator

Selenator Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Benim annem Amerikan (Dallas,TX) ama 2 yıl boyunca dil kursuna gittim (Babam yüzünden gittim...Ayrıldılar da..).Tavsiyem yurt dışına git.En kolay yolu bu olur sanırım.Tam bilemiyorum, kendimi bildim bileli İngilizce konuşuyorum.Türkçe de telaffuz sıkıntım var :)
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Aralık 2013
  • Sayfayı Paylaş