İngilizce Çeviri

Konu 'İngilizce 10. Sınıf Yazılı Soruları' bölümünde bilmemm tarafından paylaşıldı.

 1. bilmemm

  bilmemm Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2013
  Mesajlar:
  10
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  2

  merhaba arkadaşlar aşşağıdaki metni ingilizceye çevirirmisiniz süre olarak 2,3 haftam var yardımcı olursanız sevinirim.

  Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

  Belki de pek çok insanın aklına gelen bir soru: Neden İngilizce öğrenmeliyim? Günlük hayattan, iş hayatına kadar her alanda, her an, herkes İngilizce öğrenmesi gerektiğini ya da İngilizcesini geliştirmesi gerektiğini söylüyor. Peki ama neden? Adore Study olarak neden insanların İngilizce öğrenmek gerektiğini araştırdık ve istatiksel rakamlarla bir rapor çıkarttık.

  • İngilizce dünya üzerinde 75 ülkede kullanılmaktadır ve 375 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. İngilizce 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılan özel/resmi dil statüsündedir. Bir çok Avrupa, Asya ve Güney Amerika ülkelerinde 2. dil durumundadır.
  • Dünya nüfusunun yüzde 25′inden fazlası İngilizce konuşmaktadır.
  • İngilizce bilim dünyasında, tüm bilim adamlarının birbirleriyle anlaşabilmek için kullandıkları ortak dil durumundadır. Dünya bilim adamlarının yüzde 66′sından fazlası İngilizce okumaktadır.
  • Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan insanların neredeyse yarısı İngilizce konuşmaktadır.
  • Akademik konferans ve araştırmalar, reklamcılık ve pazarlama, havaalanları ve hava trafik kontrolü, diplomasi, uluslararası ticaret,internet ve e-postalar ve spor ve teknolojide en çok kullanılan dil durumundadır.
  • Dünya genelinde yapılan haberleşmelerin yüzde 75′inden fazlası İngilizce yapılmaktadır.
  • Dünyadaki tüm iş alanlarında İngilizce en geçerli dildir ve tüm havayolları endüstrisinde kabul edilen tek dildir.
  • İnternet kullanıcılarının yüzde 80′ den fazlası İngilizce iletişim kurmaktadır. İnternet ve bilişim sektöründe en yaygın kullanılan dildir.
  • Dünya üzerinde bu yıl bir milyardan fazla insan İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır.
  Sonuç olarak İngilizce bilmek bir bireye eğitim alanından, ticarete, bilim dünyasından sanata kadar pek çok alanda büyük bir avantaj sağlıyor. Günlük hayatta interneti takip edebilmek bile İngilizce bilmeyi gerektiriyor. Tabii ki hedeflere göre İngilizce seviyesinin de önemi değişiyor; profesyonel bir İngilizce yükselmeyi sağlıyor. İngilizce dışındaki diğer yeteneklerde önemli bir faktördür fakat İngilizce olmadanbir noktada kesileceğinize emin olabilirsiniz.

  Eğer İngilizcenizin yeterli düzeyde olmadığını düşünüyorsanız, mutlaka İngilizce öğrenmeye çalışın ve mümkünse bir kaç ayınızı en azından yurt dışında geçirin ve İngilizceyi yerinde öğrenin.
 2. Moderatör Bahadır

  Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  27 Şubat 2012
  Mesajlar:
  541
  Beğenileri:
  160
  Ödül Puanları:
  43
  Yer:
  Adana
  Not ; Çeviri aracı kullanılarak çeviri yapılmıştır. (Birden fazla çevirici araç kullanarak yaptım)

  Why Do I Have To Learn English?

  Perhaps many people think of a question: why do I have to learn English? In every area of daily life, business life, every moment, everyone should learn English or English language development. Yes, but why? We should be able to Study as to why people Adore the English and we got a report on statistical figures.

  English is used in over 75 countries around the world, and as the main language spoken by the people of 375 million. English is used by more than 2 billion people in special/the official language status. A lot of countries in Europe, Asia and South America 2.language status.
  More than 25 percent of the world's population speaks English.
  English in the world of science, the scientists use to deal with each other at all the common language.More than 66 percent of the world's scientists, head over to the English.
  Almost half of the people living in the European Union countries speak English.
  Academic conferences and research, advertising, and marketing, airports and air traffic control, diplomacy, international trade, and technology, the internet and e-mail and is the most widely used language.
  More than 75 percent of the worldwide communication is done in English.
  All over the world all the airlines in the most current language in English in the areas of business and industry, the only acceptable language.
  More than 80 percent of İnternet users communicate in English. The most widely used language on the İnternet and the ICT sector.
  This year more than a billion people around the world to learn English.
  As a result, from an individual to know in English education, trade, science and the Arts from the world as a great advantage in many areas. In order to be able to follow the Internet requires to know even English in daily life. Of course, the level of English according to the targets are changing; a professional English to rise. Other non-English language capability is an important factor, but you can be sure that you stay a point without English.

  If you think your English is not sufficient, you must try to learn English and, if possible, at least a few months abroad and learn in English.
  bilmemm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş