Çeviriler

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde ecm_bal tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. sementa.38

sementa.38 Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    64
    Yer:
    kayseri

2. [ozqN*]

[ozqN*] Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

siz bu konu başlığını öylesine mi açtınız adminler .. kaç kişi burda çeviri yazmış bekliyolar allahın bi kulu cevap vermiyo madem cevap vermiceksiniz nie açıyonuz bu konuyu :S:S sadece bu konu da değil başkaları değişik konular açıyor çoğunu yanıtlamıyorsunuz.. kaç gündür günde 10 kez girip bakmaktan bıktım artık 3 haftadır hergün 10 kere girip bakıyorum acaba cevap yazmışlar die :S bence kapatın bu konuyu bide sabitlemişsiniz :S burdan bütün yetkililere sesleniyorum.. bi bakın şu yardım isteyenlere de bilmiyosanız bile bi cevap yazın bizi böyle bekletmeyin boşu boşuna bidahada uğramam zaten buraya sırf vakit kaybı anca yardımcı kaynak kitaplardan hazır cevaplar varsa onları yazıyonuz özel bişi istendiği zaman ne yazıldıgına bile bakmıyonuz neyse çok konuştuk kalın sağlıcakla..
    Genişletmek için tıkla...
    Dostum şu anda sınavlarım var eğer bekleyebilirsen salı akşamı çevirip yazarım?
  • syler33

syler33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum geç kaldın ne yazıkki 1 ay önceden yazdım o konuyu geçtik o konuyu artık hoca kendi çevirdi burdakilerin uğraşacağı daha önemli şeyler var herhalde kimse cevap vermedi..

senin düşünmen bile yeter sınavlarını hayırlısıyla geçir sen ..yapmana gerek kalmadı yane :))
  • songülll

songülll Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Şiirde şair, bilinç altındakileri dışa vuruyor. Aşktan, sevgiden sevgiliden bahseder görünsede aslında içinde yaşadığımız dünyanın sanal olup olmadığını sorguluyor. Hayatta bizler için değerli olan ne varsa tek tek elemizden gittiğini ve insanoğlunun buna karşı koyamadığını anlatıyor.
    ingilizceye basit bir şekilde çevirebilir misiniz.
  • songülll

songülll Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen yardım
  • songülll

songülll Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    neden kimse ilgilenmiyor birileri ilgilense çok iyi olacak
  • "melike"

"melike" Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
  • songülll

songülll Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    orası tam doğru çevirmiyor
  • jackal.-28

jackal.-28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yarına kadar..

zeugma was situated in areasurrounded bykilikia.kappadocia and nothern syria.The romans conquared this region by abolishing the kommagene empire zeugma, the archaic city which has a 2300 year historical past , was founded on a 7000 square metre field .A bridge was establ,shed by the roman emperor Alexander the Great. so , zeugma means "bridge" .After his region was invaded by the romans,the importance of zeugma reached the highest level as a garrison .zeugma had been home for the roman commanders of high rank and that caused people to have rich and luxurious lives besides, it also became a trade city as it was on the silk route. during the excavations it was seen that zeugma was invaded by the sasaris and there had been a big fire in this region in those years.There had also been found ruins of the roman , byzantine and hellenistic periods. in the city ,which is now beneath the water of birecik dam ,four villas were found besides other historical works . on the living room floor of a reflect dionysus's wedding ceremony . Dionysus was the god of wine and vineyards in ancient greece. The villa has been put on display in the atatürk centenary culture park ; the other villas in the newly founded belkıs village, the statues and embossed mosaics in the gaziantep archaeological museum.
  • devileye07

devileye07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çeviri

Work in pairs.Think of three things the local council or the public should do to help environment where you live.Make notes.Then tell the class your opinionsçDo they agree or disagree?
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş