Çeviriler

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde ecm_bal tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  özge my dear friend
  10 years with her friend .** **re always together until high school.Separate opinions but often ** are in school now.Green eyes, **ak, warm-hearted friend.friends live in the same time, cautious, warm-blooded.Each has been with me in my happy moments.I like it very much to consort with him that.luckily my friend can get there. i love you so much
 2. melıke_

  melıke_ Guest

  neden bazı yerler gozukmedı
 3. sivaslı hicran

  sivaslı hicran Üye

  Katılım:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  397
  Beğenileri:
  46
  Ödül Puanları:
  0
  ingilize anlamlı ama türkçe uygun olmayan kelimelere denk gelmiş
  zaten arkadaş çeviri sitesinden yapmış yanlış çıkabiliyor!
 4. asi.rock

  asi.rock Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  handan çok fakir bir kızdı.üvey ailesi onu sürekli çalıştırıyordu.birgün yolda gidince zamanı geçmemiş bir bilet buldu ve her ihtimale karşı sakladı... ve bir süre sonra çekiliş yapıldı. Birde ne görsün bileti tutturmuştu...o günden sonra ne ailesi onu çalıştırdı nede yoldan geçenler onu küçümsedi...
 5. asi.rock

  asi.rock Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaşlar yapan olmadı mı??
 6. ziret

  ziret Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2009
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  sanatçı tanıt

  arkadaşlar pazartesi günü yazılım var yazılıda da bir sanatçının hayatını ingilizce olarak sorcak sizden rica ediyorum . sertab erener in hayatını ingilizceye çewirirseniz sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 7. ziret

  ziret Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2009
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ziret yardım istiyor

  SERTAB ERENER 1964 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Annesinin adı Yücel, babasının adı Nizamettin'dir. 11 yaşında kolit hastalığına yakalandı. Işık Lisesi ve İstanbul Devlet Konservatuvarı'nda eğitim aldı. Mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda ve Sezen Aksu'nun yanında vokalistlik yaptı. Profesyonel müzik hayatına başladı. Erener, 1990'ların başında Sezen Aksu'nun desteğiyle adını duyurmaya başladı.
  1989'da "Hasret", 1990'da "Sen Benimlesin" şarkılarıyla iki kez Türkiye Eurovision elemelerine katıldı. Fakat Türkiye'yi temsil edemedi. İlk albümü olan Sakin Ol 1992 yılında, Lâ'l 1994 ve Sertab Gibi 1996'da yayımlandı.
  . Fikret Kızılok'un bestelediği Kumsalda adlı parçasıyla sunduğu son albümü Turuncu'yu 2001 Haziran ayında çıkardı. Sertab Erener 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Every Way That I Can adlı parçayla Türkiye'yi temsil etti ve Eurovision birincisi oldu. Eurovision birincisi olduktan sonra ilk İngilizce albümü olan No Boundaries'i çıkardı. Bu albümün içindeki "Here I Am" adlı parça da büyük ilgi topladı.
  2005 yılında kendi söz ve müziklerinin oluşturduğu Aşk ölmez adlı albümüyle bi kez daha gündeme oturdu. Aynı yıl Eurovision için bir kez daha sahnedeydi.
  50. yılın Eurovision birincileri arasında en iyi 9. şarkı seçildi. MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2007 de En İyi Türk Sanatçı dalında aday oldu. Rumeli Hisarı Konserleri'nde yıllar boyunca konserler verdi.
  ilk albümü 2009'da ABD'de yayımlandı. Aynı yıl Soner Sarıkabadayı imzalı "Bu Böyle" adlı teklisi ile yine sevenleriyle buluştu.
  1990-1996 yılları arasında, pop müzik sanatçısı Levent Yüksel ile evli kalmıştır.

 8. bushra07

  bushra07 Üye

  Katılım:
  15 Ekim 2009
  Mesajlar:
  16
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  bende çeviri programından yaptım umarım işini görür


  Born in Istanbul in 1964 SERTAB ERENER said. mother's name is Yücel, father's name is Nizamettin. 11 years old was infected with colitis. Light High School and was educated at the Istanbul State Conservatory. After graduating cesSezen Aksu next to it with groups and vocalist, said. Professional music career began. Erener, Sezen Aksu with support in the early 1990s, began to announce the name. 1989, "Hasret", 1990 "You re with me" song two times withTurkey has participated in Eurovision qualifiers. But Turkey was not represented. The first album, Sakin Ol in 1992, Lâ'l Sertab Gibi in 1994 and was published in 1996.. The offer on the beach with his piece Fikret Kızılok'un composed his last albumIn June 2001 took out the orange. Sertab Erener Every Way That I Can 2003 Eurovision Song Contest with his piece was to represent Turkey and became the first Eurovision. Eurovision winner after becoming the first English album ton No Boundaries'i released. This is within the album "Here I Am" has gathered great interest in his piece. In 2005 formed his own words and music to die with her album Love bi sat down again on the agenda. The same year for Eurovision kez stage was more. 50 Eurovision winners the best of the year 9 selected songs. MTV Europe Music Awards 2007 was also nominated for Best Artist Turkey. Rumeli Hisar years, gave concerts in the Concert.'s First album 2009, was released in the United States. Soner Sarıkabadayı the same year's "This so called seven meets again with singles. Between the years 1990-1996, has remained married to pop music artist, Levent Yüksel.
  ziret bunu beğendi.
 9. katniss

  katniss Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaşlar rica etsem bunu çevirebilirmisiniz??

  We’re getting in touch with you because after reviewing your account we’ve noticed that you have broken one of our game rules. You’ll probably like to know why we did this and it’ll only take a moment to find out. Go to the “Account Management” section of the website and then click the “Appeal an Offence” link and there you go!

  Breaking a rule is not the end of the world by any means but to avoid us filling your inbox with similar messages in future, you may want to refresh your memory as to the game rules. The rules are but a couple of clicks away and can be found under the “Game Guide” section of the website.


  şimdiden tşk ler
 10. smxxe

  smxxe Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  nesillerden nesillere miras bırakılan ve artık türk toplumunun her bir hücresine bir biçimde sirayet etmiş ya da ettirilmiş osmanlı zihniyetinden temellenmekte olup söz konusu zihniyetin aşılamayıp da bilakis, denize düşmüş misali dört elle sarılmanın doğurduğu türlü sonuçların ortak birer yansıması olan, içerisinde bulunduğumuz 21 inci yüzyılda artık iyiden iyiye kemiğe dayanmış olup da bir yerden sonra başta kemikleşmiş zihniyetten kurtulmadıkça daha da kısırlaşacak bir döngüye mahkum edilecek ve de görmek istenmese bile göze batar durumda olup, gidişatı iyiye alamet olmayan türk eğitim sisteminin içinde bulunduğu tarumar olmuş hale dair kayıtsız kalınamaz gerçekliktir.

  türkiye birçoklarının belki bilmediği üzere ya da bildiği, osmanlı nın bir devamıdır. yönetsel veya yaşamsal ya da düşünsel açıdan farklılaşmış bir yapıya dayandırılmış olsa da bugün, geçmişten kalan ve bugünü bir biçimde geçmişin gölgesinde bırakan bir düşünce ya da zihniyet sorunu vardır. yani devlet yeni bir yüze kavuşmuş olsa bile, mustafa kemal atatürk ün insan üstü çabaları ile ilkeler ile devrimler, osmanlı zihniyetinin türk toplumu üzerindeki etkinliğini kırmak adına yapılmış olsa ve çok partili sisteme geçiş ardından demokrat parti nin tek başına iktidar oluşuna kadar geçen süreçte hedeflenene görece ulaşılmış olsa da, mustafa kemal atatürk ün vefatı ile başlayan bir gerileme sürecine girilme ardından hem devrimler ile ilkelerin etkisi azaltılmış ve içeriği boşaltılmaya ya da sulandırılmaya çalışılmıştır hem de, gerisin geri adım atışlar ile kurtulmaya çalışılmış olunan osmanlı zihniyetine yeniden güç kazandırılıp da toplum üstüne salınmıştır.

  osmanlı zihniyeti, bugünün başta eğitim sorunu olmak üzere birçok sorunun ana kaynağıdır. nedir osmanlı zihniyeti diye suallerin havalarda uçuştuğunu duyar gibiyim. şöyle ki efenim; tamamıyla bir inanç sisteminin içine kendisini hapis etmiş, her türlü gelişmeye ve ilerlemeye yabancı kalmış, efendi ile köle ekseninde gelişim göstermiş bir hiyerarşik yapılanmanın hüküm sürmesiyle devlet ana veya baba benzeri ucube sıfatlara kaynaklık etmiş, dinden temel aldığı için belirli imgelere teslimiyeti şart koşmasından sebeple sorgulamayı, düşünmeyi, deneme ile yanılma yoluyla doğru veya yanlışı bulmayı imkansız kılan bir yapıya bürünmüş, öteki dünya gibi sanrısal ifadeler ile süslenip de varlığı yokluğu bir olup iç içe geçmiş bir varsayıma oynama yollu reel dünyadan kopuşa sebebiyet vermiş, bilimi bir anlamda şeytan işi olarak görüp de her türlü icadı reddederek, yoktan var edicinin allah/tanrı olduğunu insanın ise böyle bir gücü veya kabiliyeti olmadığından diretmek suretiyle temellendiği din unsurundan sebeple akıl ve mantıktan sıyrılarak bir anlamda, hayal mahsulü betimlemelere teslim olarak zifiri karanlık bir görünüme bürünmüştür, osmanlı zihniyeti. aslında ortada zihniyette yoktur. nihayetinde zihniyet bir biçimde düşünce ve de düşünme ile ilişkilidir, ortaya çıkar ama osmanlıda ne yazık ki bu bile yoktur ve haliyle zihniyetten kasıt aslında zihniyetsizliğin ta kendisidir.

  mustafa kemal atatürk elbette öncelikle devrimleri sonrasında ise ilke ve inkılapları ile söz konusu zihniyetsizliği etkisiz hale getirmek, yıkmak ve devletin, toplum ile bireyin bünyesinden atmak için alkışlanısı bir mücadeleye girişmiştir. latin alfabesinin kabul edilmesinden tutunda medreselerin kapatılmasına kadar birçok yenilik ile başarı sağlamıştır. elbette kurulan türkiye cumhuriyeti, koca bir cahiliye imparatorluğunun arta kalanlarından var edilmeye çalışıldığı için insanların okuma yazma bilmeyen, inanç sistemi içinde dinin ve o dini kendine yontup da güç elde edenlerin ağzından çıkan kelimelerin kölesi olmasından sebeple cahillik en büyük sorunlardan birisi olarak belirmiştir. bunun çözümü olarak, daha sonra tek başına iktidara gelecek ve de türkiye deki eğitimin niteliksizleşmesindeki ilk sorumlu yapı olacak olan demokrat parti nin kapısına kilit vurmuş olduğu köy enstitülerinin kurulması yoluna gidilmiştir. cumhuriyet köy enstitüleri ile birçok kazanım elde etmiştir. en başta düşünen insan yetişmiş ve osmanlı zihniyetinin düşünmemeye dayalı nüfuzu bir anlamda etkisiz kılınmıştır. tabi sonrası malum, köy enstitüleri kapatılmış ve kurutulmaya uğraşılan bataklık eskisinden daha da büyümüş bir biçimde karşımıza çıkmıştır.

  bugün türk eğitim sisteminde yer eden sorunlar işte bu tarihsel sürecin bir mirasıdır bizlere. geçmişin köhnemiş yapısı yıkılmış olsa bile, o yapıya yüzyıllarca hayat vermiş düşün sistemi ne yazık ki; söz konusu düşün sistemiyle içi doldurulmuş bireylerin, yıllar boyu devletin başına geçmiş osmanlı zihniyeti ürünü siyasi oluşumlar ile korunup da, toplumu şekillendirme araçlarından en önemlisi olan eğitim sisteminin içine sinsice yerleştirilmeleri suretiyle sahip oldukları osmanlı zihniyetini taze dimağlara empoze etmeleri yoluyla varlık bulmuş ve yayılmıştır. böylece hem cumhuriyet kazanımlarının altının oyulmasına çalışılmış hem de, yeni nesiller tıpkı kendilerinden öncekilere egemen kılınmış osmanlı zihniyeti ile çoraklaştırılmaya çalışılmıştır. ne yazık ki bu çabalar, bugünün türk eğitim sistemindeki çarpıklıkların, eğitim sistemindeki ucubeleşmiş ve günden güne daha bir can sıkar hale gelmekte olup insanı dehşete düşüren anormalliklerin belirmesinde en önemli nedenlerden birisi olmuştur. osmanlı zihniyetinin egemenliği kırılmadan ve bu zihniyet, sahibi olana osmanlı nın yanına, yani tarihin tozlu raflarına koyulmadığı sürece de türk eğitim sistemindeki sorunlara kaynaklık eden bir illetten ne yazık ki kurtulmak mümkün olmayacaktır. :S cok acil xaa
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş