8. sınıf sınav kaygısı

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde hati_buket tarafından paylaşıldı.

 1. hati_buket

  hati_buket Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2009
  Mesajlar:
  23
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  4

  arkadaşlar sınav kaygısı ile ilgili okuduğunuz ve hayatınızı değiştiren bir kitap oldu mu
 2. Moderatör Bahadır

  Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  27 Şubat 2012
  Mesajlar:
  541
  Beğenileri:
  160
  Ödül Puanları:
  43
  Yer:
  Adana
  Sınav Kaygısı İle İlgili Kitaplar​

  Sınav Kaygısı İle İlgili Kitaplar:
  Son yıllara kadar sınav kaygısı konusunda ülkemizde çok az sayıda kitap yayınlanmıştı. Son 5 yıl içinde sınav kaygısı alanında yayınlanan kitap sayısı artmaktadır. Bu artış hem eğitimciler açısından hem de sınavlara giren öğrenciler açısından oldukça sevindirici bir durumdur. Bu kitapları aşağıda kısaca tanıtacağız. Kitaplarla ilgili eleştiri ve yorumlarınızı bekliyoruz.


  Sınav Kaygısı
  Yazar(lar) : Ferahim Yeşilyurt

  Sayfa Sayısı : 152
  ISBN : 978-975-14-1239-3
  Özelliği : 138x198mm, 2.Hamur


  Kamil Masaracı’nın çizgileriyle öğrencilere ve tüm velilere… Her öğrenci sınav öncesi heyecanlanır, telaşlanır; kimisi yakınır, sinirlenir ve büyüklerin kendisini anlamadığını düşünür. Ferahim Yeşilyurt da sınav kaygısını giderecek çözüm önerileri getiren, her öğrencinin, velinin sıkılmadan okuyabileceği ve kendinden bir parça bulabileceği bir başvuru kitabı hazırladı. ÖSS-OKS’de Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları, sınavlara en iyi şekilde hazırlanmak, kaygılarından kurtulmak ve sınava en iyi motivasyonla girmek isteyen herkesin kolaylıkla yararlanabileceği bir kaynak.
  BEN BANA GÜVENİYORUM
  YAYIN EVİ:
  Nobel yayın Dağıtım
  YAZAN: Rüya DURNA
  Seçme sınavlarında büyük heyecanlar yaşayan ve bunun etkisiyle duygusal dengeleri bozulan gençleri düşünerek roman şeklinde yazılmış bir kitaptır. Kitapta sınav kaygısı yaşayan bir grup öğrencinin, psikolojik danışman liderliğinde, kendilerine güvenlerini geliştirmelerinin öyküsü anlatılıyor. Yaşanan yoğun kaygı bazı öğrencilerde ders çalışmayı engellerken bazı öğrencilerde kendisine ve çevresine zarar verme şeklinde ortaya çıkmaktadır. Kitapta bu gruba katılan öğrenciler kendi yoğun kaygıları ile baş etmeyi öğrenmektedirler.(Arka kapaktan)


  Hamit Fuat Paluluoğlu
  Nobel Yayın Dağıtım

  Yaşamın kaçınılmaz bir parçası olan stresi yıkıcı olmaktan çıkarıp, yapıcı enerji ve yaratıcı güce dönüştürülebilir, sınav kaygısını yenebiliriz. OKS, ÖSS, KPSS, ... gibi sınavlara katılan adaylar; sınavdan bir gün önce, sınav günü ve sınav anında gerekli olan temel bilgileri ve önemli taktikleri bu kitapta bulabilir, aynı kulvarda yarışan diğer adaylara göre daha avantajlı olabilirsiniz.

  Sorularla Kaygı ve Sınav Kaygısı
  İhsan Kurt

  İki bölümden meydana gelen eser I.Bölümde 98 soruda KAYGIya cevap ararken, II.Bölümde 44 soruda SINAV KAYGISI na cevaplar aramaya çalışmıştır.
  Eğitimle doğrudan ve dolaylı olarak ilgilenen herkesin kolaylıkla ve pratik olarak faydalanabileceği bir kitap.  Kaygı Sınanma Duygusuyla Baş Edebilme
  Kadir Özer

  Sistem Yayıncılık
  Ocak 2002, 130 sayfa, ISBN: 978975-322-225-4


  Sınav Stresi Ve Başaçıkma Yolları
  Bengi Semerci

  Merkez Kitapçılık

  Kaynak ; MEB

Sayfayı Paylaş